Czytałam


Tutaj książki! Oczywiście nie wszystkie, jakie przeczytałam, tych nie sposób tutaj zebrać. Może na coś się skusicie? Albo macie swoje propozycje? Napiszcie koniecznie!


Stephen King - Bastion

Niesamowity thriller o zagładzie biologicznej - jak głosi tył okładki - "ktoś kichnął, ktoś umarł, i nagle ziemia staje się masowym grobem".

Mistrz horroru w najlepszym wydaniu. Choć książka, nie ukrywam, jest gruba (bo całe 1160 stron), naprawdę warto dotrwać do końca, choćby dla samego zakończenia, o którym powiedzieć "zaskakujące" to za mało. Śledzimy losy zręcznie wykreowanych bohaterów, których losy początkowo wcale się nie łączą, na fascynującym tle wspomnianej zagłady ludzkości. Może się wydawać, że KONIEC ŚWIATA to już tak zużyty temat, że nic już w tej kwestii nie można dodać. A jednak - król grozy znalazł na to sposób. W powieści zawarty jest także wątek moralny - wybór między dobrem a złem, które rozpoczynają ze sobą walkę o ostatnich ocalałych. Co stanie się z resztką ludzkości?
Gemma Malley - Deklaracja


Wizja przyszłości, w której ludzie podzieleni są na legalnych i nadmiary. Niesamowicie realna wizja... Aż ciarki przechodzą...

Anna jest nadmiarem. Podobnie, jak inni, z którymi przebywa. Stara się być wartościowa, by chociaż dobrze służąc legalnym mogła im wynagrodzić, że w ogóle istnieje.

Któregoś dnia jednak to się zmienia. Dzięki Peterowi udaje jej się uwierzyć, że wcale nie jest bezwartościowym nadmiarem i ma prawo ŻYĆ, jak legalni. Czy jednak ma w sobie tyle siły, żeby przezwyciężyć system? I czy to w ogóle jest możliwe? Co czeka ją po drugiej stronie?
Niesamowicie życiowa dystopia, która pokazuje, co w przyszłości może się z nami stać...


Neal Shusterman - Podzieleni


Kolejna wizja przyszłego społeczeństwa. W przyszłości zostaje uchwalone niespotykane dotąd prawo - "życie ludzkie jest nienaruszalne do wieku lat trzynastu" - powyżej trzynastki rodzice mogą zdecydować o "podzieleniu" swojego dziecka, wskutek czego wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Connor, Lev i Risa to nastolatkowie, których rodzice z różnych powodów wybrali dla nich taki właśnie los. Uciekają z transportu, ale nie są bezpieczni - czy uda im się dożyć osiemnastu lat, kiedy już nie będą zagrożeni podzieleniem?

Okropnie emocjonująca powieść, która do samiutkiej ostatniej, czterysta pięćdziesiątej strony trzyma tempo. Bardzo polecam.Jakub Małecki - Dygot

Magiczna. Absolutnie zachwycająca opowieść o dwóch rodzinach - Łabendowiczów oraz Geldów, których losy w pewnym momencie zostają ze sobą połączone w niespodziewany sposób. Książka z niesamowitą, wstrząsającą tajemnicą. Opisuje trochę niezwykłą, a trochę codzienną historię od czasów przedwojennych aż do współczesnych. No ale to po prostu trzeba przeczytać samemu... Spodziewałam się kolejnej powieści w stylu tych, które treścią przypominają niekończące się seriale, puste tasiemce z TVP, tymczasem książka wciągnęła mnie jak żadna inna. Z głównymi bohaterami, m. in. Wiktorem, "białym chłopce", jak go nazywali oraz Emilią Łabendowicz można poczuć żywą więź.
Stephen King - CarrieDebiut literacki mojego ulubionego pisarza. Dreszczowiec w świetnym wydaniu.

Carrie jest nastolatką, pośmiewiskiem całej szkoły. Nie ma znajomych, jest niezdarna i nielubiana. Głupie kawały, docinki, do tego matka - religijna fanatyczka - powoli zaczynają przepełniać czarę goryczy. Jak długo można? Kiedy postanawia się zbuntować i iść na szkolny bal, pada ofiarą kolejnego okrutnego kawału, rozpętuje się piekło. Nikt bowiem nie wiedział, jaką moc posiada Carrie - olbrzymią moc telekinezy, którą skieruje przeciwko nim wszystkim.

Książka napisana dość nietypowo, autor wpadł na nietuzinkowy pomysł zrealizowania własnej wizji. Film również polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz